Stěžerská liga - Černilov - Libčany 9:7, Čenilov - Nový Hradec 12:4

O víkendu jsme sehráli 2 zápasy Stěžerské ligy, protože jsme 2001-čky (Sváťa, Náťa) pustili na velmi dobře obsazený turnaj do Rtyně a protože i další 3 fotbalisti měli jiný program(rodinný a nebo "nemocný"), byly naše sestavy dosti kombinované.

Černilov - Libčany 9:7, Libčany nás trochu vypekly, protože jsme čekali, že opět přijedou s dětičkami, které dostávají od všech 20 gólů, ale myslím, že přijeli dokonce i s jedním dorostencem. Sestavu jsme připravili "na dětičky", takže jsme vzali s sebou Vojtu Šmieda a Matese Obzinu a chtěli jsme, aby si zahráli co nejvíce ti, kteří normálně nehrají v základní čtyřce (Chuďas, Tkáča),  Martina Flégla jsme postavili do branky... Po 10 minutách jsme prohrávali 4:0!!! Takže jsme přeskupili naši sestavu, do druhého poločasu šel chytat Mára Čuda (chválím ho, protože byl 10 minut doma z lyžáku a volal mi, že chce jet na fotbal) a vůlí, bojovností a nasazením jsme strhli vítězství na svou stranu. Osobně si tohoto vítězství velmi vážím, protože povstali noví vůdci (Mikundis a Míra Rejnek) a také proto, že jsme poznali, že žádný zápas není ztracený. A další poznání jsou ta, že 2001-čky z mladších žáků jsou s námi schopny(i) hrát, jen se nesmí schovávat a ukázat, co v nich je. a dalším poznáním je to, že si občas myslíme, že Mára Čuda by mohl chytat lépe, ale bez něj to nejde, on je náš nejlepší gólman!!!  Naše sestava: Flégl, Čuda - Mikunda, Rejnek, Tkačík, Obzina , Šmied, Chudý, Halberštát. Kdo dal přesně góly nevím (střelci nejsou až tak moc podstatní), ale Míra Rejnek určitě 5, Vojta Šmíd, Martin Flégl..

Černilov - Nový Hradec Králové (2000-čky) 12:4. Náš nejpovedenější zápas v turnaji. Soupeř chtěl hrát fotbal, střídal 2 kompletní čtyřky, měl dobře secvičené kopy z rohu. Jeho pohyb nám dělal nejdříve problémy, ale když jsme zjistili, že musí bránit všichni, že si musíme přebírat ne konkrétního hráče, ale hráče, který se objeví v jeho prostoru, že je třeba, aby vždy útočili nejméně 3 hráči, tak to začalo jít a s přehledem jsme vyhráli. Chválím všechny hráče, kteří se zápasu zúčastnili - Čuda - oba Žabovci, Mikunda, Halberštát, Flégl, Mach.

A malá vsuvka k oběma zápasům - doufám, že už jsme konečně pochopili, že bez maximálního nasazení v tréninku při herních cvičeních 3 na 3, 3 na 2 na malém prostoru se neposuneme dále. To, co se naučíme v tréninku, to prodáme v zápase. Nelze si myslet, že v tréninku budu dělat věci jen na 50 procent a zapnu až v zápase..