Žáci mladší: Druhý jarní turnaj - v Třebši - 2 remízy a 1 prohra

Třebeš, Týniště, České Meziříčí
Nominace: všichni

A jak to dopadlo?

I dnes jsme měli hodně problémů se sestavou. Zranění Martin Chudý a Míra Ringel, Jířa Strnad měl povinnosti v FCčku, Tom Krejza se omluvil (atletika). Na štěstí se uzdravil v týdnu nemocný Míša Hovorka a i přes souběh zápasů nám pomohli dva starší elévci Míla Havel a Ondra Brož.

FK Černilov - SK Týniště nad Orlicí   1 : 1 (0 : 0)
(Bešík 1x)
V prvním zápase má více ze hry soupeř, kombinuje a výrazně nás převyšuje v držení míče. My se pouze bráníme na vlastní polovině a dopředu se dostáváme jen ojediněle. Přesto nemůžeme klukům upřít snahu, všichni bojují a to se projevuje pro nás příznivým remízovým skóre. A když se ve druhém poločase po jedné rychlé akci dostaneme do vedení, semkneme se ještě víc, díky bojovnoti se soupeři vyrovnáme v poli. Už už to vypadá na překvapivou výhru, když soupeř v poslední minutě udeří a vyrovná. Asi spravedlivě. Soupeř byl fotbalovější, my musíme být s remízou spokojeni, i když gól v poslední minutě hodně mrzí. Zápas nás hodně bolel, své o tom ví Míša Cudlín a Tomáš Bešík. Výkon rozhodčího raději komentovat nebudu.

FK Černilov - FC České Meziříčí   0 : 3 (0 : 1)
Ze začátku druhého zápasu se na nás asi projevil vyrovnávací gól z poslední minuty v prvním zápase. Soupeř má jednoho rychlíka, který velice brzy dostal soupeře do vedení. Od této chvíle jsme ale iniciativu na hřišti přebrali my. Jsme fotbalovější, snažíme se kombinovat, ale nemůžeme se dostat do zakončení. Ke střele se dostáváme jen ojediněle, dlouho nám trvá příprava na střelu nebo vystřelíme slabě. Celý zápas máme mírnou převahu, bohužel nevyrovnáme a v poslední minutě dvakrát inkasujeme. Hodně krutý výsledek, ale takový už je fotbal.

FK Černilov - TJ Sokol Třebeš II   2 : 2 (1 : 2)
(Bešík 2x)
S favoritem hrajeme vyrovnanou partii, do žádné větší šance ho nepustíme. Hrajeme zodpovědně hlavně vzadu a snažíme se zazlobit i před bránou soupeře. Přesto se soupeř prosadí jako první. Neskládáme zbraně, dnes nás ctí velká bojovnost. Po faulu na Tomáše Bešíka sám Tomáš vyrovnává z penalty. Jsme znovu ve hře, ale dnes už po několikáté inkasujeme v samém závěru. Soupeř se na konci poločasu dostal do vedení. Dnes jsme opravdu vytrvalí, hrajeme zodpovědně s velkou bojovností a odměnou nám je vyrovnávací gól. Tentokrát už to zvládneme udržet až do závěrečného hvizdu. Velice cenná remíza s favoritem.

Dnes si zaslouží všichni kluci velkou pochvalu, hráli jsme týmově, jeden za druhého, pomáhali jsme si. Tomáš Bešík je naším jasným střelcem, v bráně máme také stálici v podání Míši Cudlína, ostatní dnes hráli také spolehlivě a dobře, přesto dnes někoho vyzdvihnu jmenovitě. Za dnešní výkon si zaslouží absolutorium stoper Míša Hovorka a levý obránce Kuba Voslař. Kluci odehráli všechny zápasy bez jedinného střídání a hlavně s chutí a bezchybně. Míša jako poslední byl opravdu spolehlivý a Kuba k obranným povinnostem dnes přidal i velkou chuť a aktivitu směrem dopředu. Za dnešek panuje velká spokojenost. I když jsme prohrávali, nesklopili jsme hlavy jako minulý týden, ale naopak jsme zabojovali. Dnešní výkon je nadějným příslibem do dalších zápasů.