Žáci mladší: Pátý jarní turnaj - v Solnici, 2 plichty a 1 výhra

Soupeři:
Solnice, Chlumec, Třebeš
Nominace: všichni

Nebudeme mít elévky, takže se musíme sejít v co největším počtu.
Já pojedu od Jičína s Míšou Hovorkou přímo na místo, můžu vzít hradečáky.

A jak to dopadlo ?

Zájezd do Solnice rámovalo luxusní počasí. Nepříjeným překvapením bylo, že zápasy díky přesunu zápasu dorostu musely být odehrány na vedlejším tréninkovém hřišti miniaturních rozměrů. Povrch byl velice nerovný, místy vydřený, tráva po kotníky, velikost o něco větší než hřiště na zápas elévů. Takže žádný fotbal se dnes nekonal, bylo to o boji, soubojích na zhuštěném prostoru, což rozhodně neprospělo naší technické kopané.

Černilov - Třebeš 1:1 (1:0)
(Bešík)
S tradičním soupeřem, tradiční výsledek. Nicméně herně měli navrch borci z Třebše. Paradoxně branku dostáváme naprosto zbytečné ztrátě. Velké šance přežijeme, ale srovnání přišlo po chybném zpracování na půli hřiště a nerozhodnosti v obraně. Fotbalu nepřidaly ani dodané balóny ultralight pro mladší přípravku, které létaly hodně nestandardně.
Perlička - pokyn trenéra soupeře na svého hráče v našem pokutovém území - "Spadni !!!" :-)

Černilov - Chlumec 3:3 (1:3)
(Krejza, Strnad 2x)
Začneme ve velkém stylu. Půlku prvního poločasu začneme výborně, soupeře válcujeme, vypracujeme několik megašancí, z toho např.  Béša sám před gólmanem, Míra sám před prázdnou, pěkná akce které ale nebyla uznána pro ofsajd. Poté vypneme a necháme si dát 3 branky pro nedůslednostech v defenzivní práci. Klasika, nálada na bodě mrazu, hlavy dolů.
O poločase se zvedneme, neúnavný Krejzič, s obrovskou chutí s výsledkem něco udělat, strhává tým k výrazně lepšímu výkonu. Vysunutý Jířa 2x pěkně s přehledem skóruje, ale stačíme jen remizovat. Zároveň je nutno dodat, že z obou stran se hodně jiskřilo a konec zápasu byl zbytečně tvrdý, protože sudí hru hodně pouštěl.

Černilov - Solnice 1:0 (1:0)
(Bešík)
Začneme výborně. Vytváříme si hodně šancí, horší je to s koncovkou, ale jedna střea se ujme. Postupem času se hra srovnává a hodně dobře fyzicky vyspělí hráčí domácích vystrkují růžky a nakonec jsme rádi, že ubráníme hubenou výhru. Nastřelíme 2x břevno, ale pojistka nepřichází, takže jsou to nervy do posledních vteřin.
Díky posunutému začátku turnaje a zpomalenému výdeji pochutin v místním bufetu dokonce několik našich hráčů při zápase dokonce obědvá, což výkonu taky nepřidá.

Vzhledem ke kvalitě pažitu se dnes fotbal moc nehrál, takže se už těšíme na příští sobotu k nám, kde nás snad správce pustí na hlavní. Jo - to už se opravdu chceme fotit do brožury. Takže holiče naplánovat, prosím, na tento týden.