Žáci mladší: Sedmý jarní turnaj - v Chlumci - 6 bodů za 2 výhry a 1 prohru

KDE: v Chlumci - hřiště je hned vlevo po příjezdu do města naproti koupálku
Soupeři:
Chlumec, České Meziříčí, Roudnice
Nominace: všichni
Omluvenky: Jířa, Domino, Míša Cudlín, máme souběh se staršími elévky

Zkuste si sobotní program poštelovat tak, abysme byli na místě v dostatečném počtu. Hovorkáč s Jeldou si vezmou rukavice.
POZOR: Na FAČRu měli začátek turnaj chybně uveden. Správně je, že první zápas začíná v 10:00 a my se sejdeme o třičtvrtě hodiny dříve.

A jak to dopadlo?

Dnes jsme měli omluvenek jak řepky olejné na českých polích. K Jířovi, Dominovi, Míšovi Cudlínovi, na poslední chvíli přibyli Jelda, Jakub Moravec a Matyáš Holý. Starší elévci měli souběh, a jak vypadá Maty Štandera už ani nevíme. Prostě ze 16-ti možných hráčů nás zbylo jen devět. S jedním hráčem na střídání a bez klasického gólmana moc optimismu před dnešním turnajem nepanovalo. S ohledem na omluvenky, kvalitu a sílu soupeře jsme dostali dnes od omluveného hlavního kouče Slávka úlevu a místo 9-ti bodů od nás očekával pouze sedm . Tento snadný úkol jsme sice nesplnili, ale pouze o jeden jedinný bodík. Přesto po skončení turnaje panovala za dvě výhry velká spokojenost, což na dálku ocenil i mile překvapený Slávek v pochvalné sms-ce . V bráně dnes zaskočil spolehlivý Míša Hovorka, a i ostatní kluci v poli dnes předvedli, že fotbal hrát umí, měli velkou chuť se porvat o výsledky, a tak rozdávali radost nejen přítomným fandům a rodičům přímo na hřišti, ale i na dálku tréňovi Slávkovi.

FK Černilov - FC České Meziříčí   4 : 1 (3 : 0)
(Bešík 2x; Mouček 1x; Krejza 1x)
Od začátku zápasu máme jasnou převahu, hrajeme v pohybu, dobře kombinujeme, mluvíme na sebe a dostáváme se do gólových příležitostí. Opravdu radost se koukat. První poločas jasně vyhrajeme 3:0 a to ještě minimálně pět tutovek zahodíme. Koncovka nám dělá stále problémy. Ve druhém poločase se hra trochu vyrovnala, ale máme zápas pod kontrolou a v pohodě ho dovedeme k vítěznému konci. Dnes jsme soupeře k ničemu nepustili, naší aktivitou jsme ho zaskočili, působil až odevzdaným dojmem. Z naší strany hodně povedený zápas. Až na tu již zmíněnou koncovku nebylo klukům co vytknout.

FK Černilov - FK Chlumec nad Cidlinou   0 : 4 (0 : 2)
Domácí tým se na dnešní turnaj připravil opravdu dobře, pravděpodobně byl v kompletní sestavě s dostatečným počtem kvalitních hráčů na střídání. Snažíme se o kombinaci jako v prvním zápase, ale soupeř je fotbalovější, rychlejší a o dost vyšší. Přes urostlého stopera jsme pomalu neviděli ani bránu soupeře. Kluci bojovali, snažili se, žádný souboj nevypustili. Ale na domácí to dnes opravdu nestačilo. Sportovně musíme uznat kvalitu soupeře. S jedním hráčem na střídání, se na nás i trochu projevila únava z prvního zápasu. Co mě velice potěšilo, je to, že v kabině po prohraném zápase jsou kluci zdravě naštvaní proč to nešlo. Sami hledají chyby a výsledek je mrzí. Společně jsme prohru rozebrali a připravili jsme se na poslední zápas.

FK Černilov - SK Roudnice   3 : 1 (2 : 0)
(Mouček 2x; Havelka 1x)
Náš tradiční soupeř, který dnes nemá na střídání nikoho. My s jedním hráčem na střídání jsme na tom po dvou odehraných zápasech se silami asi podobně. Čekal nás hodně vyrovnaný zápas. Dnes jsme ale předvedli fotbalové srdíčko, velkou chuť hrát pěkný fotbal a vyhrát. Jsme fotbalovější, mírně aktivnější a jsme na tom lépe s fyzickými silami. Opět jako v prvním zápase se nám daří kombinace, jsme nebezpeční před bránou soupeře. Skóre zápasu důležitým uklidňujícím gólem otevřel sváteční střelec Vondris. Druhou pojistku dáme ještě do poločasu a máme zápas pod kontrolou. Ve druhém poločase bohužel brzo inkasujeme, když se asi už i díky únavě nestačíme v dostatečném počtu vrátit, a soupeř po rychlé akci a přečíslení bezproblému snižuje. Zápletku ale na štěstí nepřipustíme. Třetí brankou odskočíme na dvou gólový rozdíl a výsledek si už s přehledem pohlídáme.

S dneškem panuje velká spokojenost. Kluci, oproti minulému týdnu, kdy doma hráli až moc profesorsky a mysleli si, že to půjde samo, dnes předvedli velkou chuť a bojovnost. Byla na nich vidět velká snaha hrát pěkný fotbal a porvat se o výsledek. Což se klukům opravdu povedlo, v prvním a třetím zápase i výsledkově, ve druhém i přes prohru za předvedený výkon a bojovnost panuje také spokojenost. Kluci jen tak dál.