Žáci starší: Pátý zápas ve Velkém Poříčí - po třetí venku bez bodu, třetí prohra

09.09.2017 - 12:30
09.09.2017 - 14:15

KDY: sobota 9.9.2017
KDE: na hřišti Ve Velkém Pořící
SRAZ: 11:45 hod. na místě
Soupeř: TJ Velké Poříčí
Nominace: všichni

A jak to dopadlo?

FK Černilov - TJ Velké Poříčí   0 : 2 (0 : 0)

Dnes nás čekal hratelný soupeř, ze stejných pater tabulky jako my. Přes počáteční problémy se sestavou z kraje týdne, jsme se sešli realtivně v kompletní setavě, a tak jsme očekávali, že bychom mohli konečně uspět. Opak byl pravdou, po dnešní prohře jsme už snad konečně na pomyslném dně, od kterého se můžeme odrazit a začít se zlepšovat. Nedaří se nám výsledkově, za tři venkovní kola máme tři prohry a skóre 1:13, ale ani náš herní projev není ke koukání. Klukům se nedá úpřít snaha a bojovnost, ale asi si vybíráme nováčkovskou daň. Máme mladý tým, chybějí nám nějaké 2003 (máme jednu jedinou, druhá je zraněná), a naopak bojujeme s mlaďáky, základ sestavy z 2004 doplňují 2005 i 2006. Fyzická vyspělost ve starších žácích už je hodně znát, a až o tři roky starší soupeři nás fyzicky přehrávají. Jak jsem už psal snažíme se, bojujeme, ale naše úsílí je zcela zbytečné, když nedokážeme plnit základní pokyny, které si před zápasem řekneme. Hodně sil nás stojí, abychom soupeře ubránili, ale hned v zápětí přijdeme o míč, a na nás se žene další útočná lavina. Všechno naše útočné snažení rveme přes zahuštěný střed, kde nemáme šanci uspět, roztáhnout hru po křídlech je pro nás nepřekonatelný problém, nedaří se nám ani kombinačně, přihrávky jsou nepřesné, nebo je nedokážeme zpracovat. A když dnešní zápas nesedne našim oporám a tahounům, nebo dnes možná ani nechtěli zabojovat, tak to nemohlo jinak dopadnout. Další prohra.

Po třetině podzimu, pěti kolech, máme dvě domácí prohry po penaltách a tři venkovní prohry. Nálada je na bodu mrazu, ale právě o to víc se musíme vyhecovat a bojovat. Musíme přidat na trénincích, a nedělat si z toho srandu. Když něco nacvičujeme, tak asi proto, abychom si něco vyzkoušeli do zápasů a dokázali jsme to použít, a ne proto abychom jen "zaplácli" a vyplnili hodinu a půl tréninku. To opravdu ne. Pojďme začít poctivě pracovat na trénincích a přenést to i do zápasů. Kluci, jste už dost velcí, a musíte sami vidět, že takto nemužeme uspět. Pojďme to změnit hned v příštím kole na domácím hřišti. Nečeká nás nic jednoduchého, přijede první Hořiněves, a tak nemáme co ztratit. DÁME DO TOHO VŠECHNO, nejen bojovnost, ale i myšlenku a srdíčko.