Zajmavé čtení: Návrh Směrnice

Pro Vaši informaci přinášíme téměř revoluční návrh směrnice. Zde je originální text:

Vážení sportovní přátelé,

v příloze si Vám dovoluji zaslat k seznámení a posouzení včetně připomínek NÁVRH Směrnice Královéhradeckého KFS doplňující rozpis soutěží KFS týkající se případného zavedení institutu "střídavého startu" hráčů v kategorii mládeže v soutěžích Královéhradeckého KFS. Vaše náměty budou podkladem pro další jednání pracovní skupiny.

Základními principy "střídavého startu" jsou:

a) možnost hráče startovat v soutěžích, ve kterých je zařazen jeho mateřský klub, a zároveň v soutěžích za tzv.druhý nový klub (základní podmínka - hráč využívá střídavý start vždy pouze v klubu hrajícího vyšší soutěž než jeho mateřský klub - např. hráč klubu hrajícího okresní přebor žáků využívá zároveň střídavého startu za klub hrající krajsou soutěž žáků)

b) do soutěží KFS, ve kterých je podmínkou účast společný start mladší a starší kategorie, jsou v případě nedostatku klubů přijímány i smluvní dvojice klubů, které spolu uzavřeou smlouvu o společném startu v soutěži (např. v KP dorostu stanoví STK KFS maximální počet 16 účastníků, do soutěže se přihlásí 12 klubů a dále mohou startovat 4 smluvní dvojice klubů - např.Dobruška a Opočno, hráči obou klubů BEZE ZMĚNY REGISTRACE mohou startovat za tyto kluby - v MD hraje Opočno a v sestavě mohou být zařazeni hráči Dobrušky, kteří splňují věkovou hranici pro start v kategorii MD, v SD hraje Dobruška a v sestavě mohou být zařazeni hráči Opočna, kteří splňují věkovou hranici pro start v kategorii SD), tito hráči však dále nemohou využívat střídavý individuální start

c) v rámci Vašich připomínek Vás prosíme o stanovisko, zda by KFS měl zavést tento experiment například v soutěžích přípravek již od jarní části SR 2009/2010.

Děkujeme Vám za pozornost a Vaše názory.

Mgr.Vladimír Blažej
člen VV KFS a vedoucí pracovní skupiny