Elévové mladší: Bilancujeme podzim

Svátky se nám přehouply do roku 2010 a my jsme měli mezi cukrovím, dárky a slavením trochu prostoru na zamyšlení se nad uplynulým podzimem mladších elévů.

Čekal nás těžký úkol. Minulou sezónu měli mladší elévci senzační a zvlášť na jejím konci se dostali do famózní formy a parádním finišem dosáhli na titul okresních přeborníků. Rozhodně jsme chtěli na dobré výkony navázat, přeci jen i soupeři se na nás většinou chtějí vytáhnout.

Přes léto klasicky ročník 2000 postoupil ke starším elévům a k nám zase poskočily piplané nové naděje z přípravky Josky Šolce. Důležité bylo, že 2001ky se minulou sezóny slušně okopaly mezi staršími a na hřišti jasně věděly co kde dělat.

V půlce srpna jsme začali s pravidelnými tréninky a těsně před prvními mistráky jsme absolvovali přípravné turnaje ve Lhotě a v Českém Meziříčí. Tam se "sršáni" (podle nových dresů) rozehráli a my vyřešili největší otázku - "Kdo bude chytat ?" - vyzkoušeli jsme kde-koho, ale po třetím zápase ve Lhotě jsme našli. Náťa Rejnková i přesto, že je mladší, je v bráně nebojácná a moc šikovná a když zlepší výkop od brány, tak bude dokonalá.
Na podzimní mistráky jsme byli slušně připraveni a většinu jsme jich odehráli velice dobře - všechny jsme podrobně komentovali na našich stránkách. Nevyvedly snad jen se zápasy se Stěžerami a Malšovicemi. Jinak jsme spokojení. Naší hře dávají tvář silné individuality Natálka Žídková na stoperu a Štěpán "Rooney" Jukl v útoku, ale pro nás je strašně příjemné, že máme kádr vyrovnaný a šikovný. Žádný zápas jsme téměř nehráli ve stejné sestavě, když jeden víkend nebyli 3 lidi ze základní sedmičky minulého týdne vůbec to nebylo poznat. Na každou pozici máme 2 vyrovnané hráče a to je bezvadné. Ono je to i vidět z tabulky střelců (sekce statistiky) - skórovalo 10 lidí, nejsme tým jednoho hráče a to jsme jen rádi.
Abychom jen nechválili všichni do jednoho hráče mají rezervy, ale je zbytečné je tu všechny vypichovat, víme co je chceme naučit a pomalu se nám to daří. Obecně máme největší mezery v práci nedominatní nohy - levačky hodně zaostávají za pravačkami, v důrazu a nebojácnosti (někdo víc a někdo míň, samozřejmě ) a v kombinaci po zemi (občas akce pro hráče po příhře končí, chybí nabídka, neděláme trojúhelníky). Nicméně jsme na správné cestě a i vystoupení sršáňů na halových přeborech nám to potvrdilo. Myslím, že také většina pochopila, že bez poctivé práce na trénincích se dál posouvají pomaleji než ostatní.

Další věc, kterou musíme hodnotit víc než kladně je tréninková morálka a účast na akcích. Když si trenéři vymyslí trénink v nelidskou hodinu někde mimo Černilov, tak se tam všichni sejdeme a to je parádní. Proto nejen hráči ale i obětaví rodiče, babičky, dědové - zkrátka další zapálení členové rodinných realizačních týmů si zaslouží absolutorium. Škoda jen, že hodně tréninků maroděním promeškaly Kosinky a i Tom Lorenc, jinak je docházka vzorová.

Podařilo se nám slušně rozvrhnout největší bolest - zimní přípravu, ke které nejsou přímo v obci kvalitní podmínky. Tréninky v malé školní tělocvičně doplňujeme přáteláky ve velké hale v Jaroměři a absolvujeme zimní ligu ve Stěžerách.

Co se nám nepodařilo - ačkoliv se snažíme, tak někdy nám nedostatek času nedovolí realizovat některé nápady a akce, které jsme si plánovali. Je to škoda, snad se to na jaře zlepší.

V každém případě za podzim sršáňe velice chválíme a jejich nejbližším moc děkujeme za pomoc a podporu

V kostce co nás čeká dál:
Zima:
   - úterky, cca. 1x za 14 dní přátelák v Jaroměři
   - čtvrtky, klasický trénink 17:00 - 19:00 na 2 party ve škole
   - víkendy, liga ve Stěžerách, bude-li volno pojedeme někam do haly nebo na umělku

Jaro:
   - tréninky venku v úterý a čtvrtek
   - víkendové mistráky
   - rozlučka po sezóně

Léto:
   - oblíbené soustředění
   - prázdniny = volno

Kosinky

Kosinky nejsou až tak často nemocné,ale kombinují tréninky a zápasy s druhým svým týmem dívek Sokola Třebeš.

poděkování

Děkuji za vyčerpávající hodnocení našich ratolestí. Myslím, že bez zápalu vás obou trenérů by docházka a vše ostatní nebylo na takové výši. Takže nezbývá než PODĚKOVAT tobě i Viktorovi za výborný přístup ke všem hráčům a popřát vám hodně zdraví a pevné nervy do další práce.