Elévové starší: Mistrovský turnaj ve Vamberku - 14. kolo - krajský přebor - vybojované remízy

04.05.2014 - 09:15
04.05.2014 - 12:00

KDY: neděle 4.5.2014
KDE: ve Vamberku
SRAZ: nejpozději 9:15 hod. na místě (na hřišti ve Vamberku)
Soupeři:
 Vamberk/Doudleby n/O; TJ Třebechovice
Nominace: Cudlín, Fibír, Havelka, Hovorka, Jelínek, Krejza, Mouček, Paulovič, Voslař + Veselovský
Omluven: Jurčenko, Vrabec

Případné omluvenky na mobily trenérů co nejdříve.

Nezapomeňte kopačky, chrániče, gumičky na štulpny, klubovou teplákovou soupravu, brankáři rukavice, pití a lehkou svačinu (müsli tyčinka, případně sušenka).

Čekají nás dva mistrovské zápasy, hrací doba 2 x 20 minut.

A jak to dopadlo?

Dnes jsme začali bojovat o mistrovské body, a byli jsme v obou zápasech úspěšní. Opět jsme hráli současně s mladšími žáky a když ještě dnes hráli mladší elévci v Dohalicích, museli jsme se dnes obejít bez posil z ročníku 2003 i bez mlaďáků. Na soupisce jsme tedy měli pouze 10 hráčů, a když pro nemoc vypadl i David Jurčenko, přece jenom jsme si jednoho mlaďáka půjčili, Lukáše Veselovského, abychom doplnili počet hráčů alespoň na deset.

FK Černilov - TJ Třebechovice   1 : 1 (0 : 1)
(Hovorka 1x)
Utkání začalo opatrně, trochu taková oťukáváná, co který soupeř vymyslí a předvede. Moc pohledný fotbal se nehrál. Postupně jsme začali být aktivnější směrem dopředu. Snažíme se na hrotu hledat Martina Moučku, který soupeřově obraně docela zatápěl, jen chybělo přesnější a důraznější zakončení. Soupeře prakticky do žádné šance nepouštíme, ale v prvním poločase uděláme jednu chybu, kterou soupeř potrestal. Druhý poločas byl stejný jako ten první snažíme se být aktivní dopředu, vypracováváme si i šance, ale opět je neproměňujeme. Nakonec jsme se ale přece jenom dočkali, po pohledné kombinaci se přesně k tyči trefil Míša Hovorka. Je vyrovnáno. Do konce zápasu se stále snažíme ohrozit bránu soupeře, ale když ani samostatný únik Martin Mouček neproměnil skončil zápas remízou.

FK Černilov - Vamberk/Doudleby n/O   4 : 4 (1 : 2)
(Mouček 2x; Krejza 2x)
Po úspěšném prvním zápase nemáme důvod něco měnit, opět se snažíme hledat na hrotu Martina Moučku, kterého ze zálohy podporují Tom Krejza i Míša Hovorka, ale opět nám chybí klid a důraz při zakončení. Soupeř se dostává v prvním poločase dvakrát do vedení, nám se podaří vždy vyrovnat, podruhé až ve druhém poločase, kdy po vyrovnání poměrně rychle otáčíme skóre z 1:2 na 4:2 v náš prospěch. Bojujeme, necháváme na hřišti všechno, ale soupeř snižuje na 4:3. Až dokonce se rveme o vítězství, ale v samém závěru soupeř po skrumáži před naší brankou se štěstím vyrovnává.

Dnes jsme vybojovali cenné dva body za dvě remízy. S ohledem na průběhy obou zápasů nás možná může mrzet, že jsme je nedotáhli do vítězného konce, ale nebuďme neskromní, mohlo to dopadnout i opačně a mohli jsme oba zápasy klidně prohrát. S výsledky musíme být spokojeni, hlavně dnes ale panuje spokojenost s bojovností a nasazením, všichni kluci dnes předvedli spolehlivé výkony a hlavně bojovné, na hřišti nechali opravdu všechny síly. Na střídání jsme dnes měli pouze dva hráče, a když se nám ve druhém zápase zranil Ondra Havelka, museli někteří kluci zvládnout oba dva zápasy bez střídání.

Pěkné, pěkné

Od rekonstrukce koupelny jsem se "utekl" se podívat na starší elévy a byl jsem velmi mile překvapen. Všichni bojovali, snažili se, hra měla hlavu a patu. Jelda ukázal, že nepatří do branky (v poli je lepší), Míša Hovorka na kraji zálohy byl výborný, v obraně kralovala konstruktivní dvatisícešestka Lukáš Veselovský (těším se na jeho spolupráci v příštím roce s Petrikovičem, to budeme konečně moci hrát 2 + 3 + 2, protože oni to zvládnou), nadstandardně hrál Kuba Voslař, v útoku Martin Mouček a v zápase se neztratili ani ostatní - Ondra Havelka, Matouš Fibír, Tom Krejza a tvrďák Joska Paulovič. Kluci, jen tak dále, více přihrávek a nikdy nezakopávat míč do autu. Díky za hezkou podívanou